LED vs Tradycyjne Żarówki. Jakie macie doświadczenia?

  • Post
    Elektryczny Jarek
    Participant

    Siemka!

    Chciałem podjąć temat, który pewnie wielu z Was już przemyślało. Mianowicie, co myślicie o LED-ach w porównaniu z tradycyjnymi żarówkami? Sam zastanawiam się nad wymianą oświetlenia w swoim domu, ale jako typowy facet, muszę przyznać, że jestem nieco zagubiony w tym temacie.

    Kiedyś byłem fanem tradycyjnych żarówek, bo są tanie, ale teraz coraz częściej słyszę, że LED-y są bardziej energooszczędne i trwalsze. Co sądzicie? Czy przerzuciliście się na LED-y, a może nadal trzymacie się starej szkoły?

    Istnieją też różne rodzaje LED-ów: ciepłe, zimne, naturalne światło… Jakie wybrać? Czy ktoś ma doświadczenie w porównywaniu różnych rodzajów oświetlenia i może polecić coś konkretnego?

    Chętnie usłyszę Wasze opinie i doświadczenia w tej sprawie. Dla mnie to wybór między tym, co znam, a nowym, co jest zapewne lepsze. Ale pewnie wiele osób ma już za sobą takie rozważania, więc dzielcie się wiedzą! Dzięki z góry!

Viewing 2 replies - 1 through 2 (of 2 total)
  • Replies
    Luuki90
    Participant

    Sam miałem kiedyś dokładnie takie same dylematy. Przez lata byłem zwolennikiem żarówek, ale zaczynam przekonywać się do LED-ów. Wydają się bardziej przyszłościowe i ekonomiczne.

    Z kwestią wyboru koloru światła to już tak subiektywnie – ciepłe światło w sypialni tworzy przytulną atmosferę, ale w kuchni bardziej pasuje mi neutralne. Ostatecznie, to zależy od potrzeb i upodobań.

    Marcin
    Participant

    Ja osobiście przeszedłem na LED-y kilka lat temu i nie żałuję. Są znacznie bardziej energooszczędne i wytrzymują znacznie dłużej niż tradycyjne żarówki. Co do koloru światła, to to już kwestia gustu, ja preferuję naturalne białe światło, ale to zależy od konkretnej sytuacji. Warto zainwestować, a na dłuższą metę zaoszczędzisz na rachunkach.

Viewing 2 replies - 1 through 2 (of 2 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.