Raspberry Pi – wasze projekty

  • Post
    Marcin
    Participant

    Hejka, chciałem podzielić się swoim entuzjazmem dotyczącym Raspberry Pi 4. To niesamowite małe urządzenie, które zrobiło na mnie wrażenie. Odkryłem, że jest mnóstwo rzeczy, które można z nim zrobić.

    Sam uczyłem się, jak działa Raspberry Pi, oglądając poradniki na YouTube. To naprawdę super źródło wiedzy! Po paru próbach udało mi się stworzyć małą konsolę do gier retro z Raspberry Pi 4. Wgrałem odpowiednie oprogramowanie, podłączyłem go do telewizora i to działa niesamowicie. Teraz mam dostęp do starych gier NES, SNES i innych klasyków.

    Chcę poznać wasze historie z Raspberry Pi 4. Może ktoś z was też uczył się na własnych błędach i zrobił coś fajnego z tym małym komputerkiem? A może macie pytania albo problemy, z którymi pomoglibyśmy sobie nawzajem?

    Dajcie znać, chętnie poczytam wasze historie i razem podyskutujemy!

Viewing 3 replies - 1 through 3 (of 3 total)
  • Replies
    KKami
    Participant

    Hejka, sam jeszcze się uczę, korzystając z materiałów na youtube, czy udemy ale ostatnio próbowałem zbudować mini-serwer plików z Raspberry Pi. Z pomocą filmów instruktażowych również udało mi się zrozumieć, jak to zrobić. Teraz mam miejsce, gdzie mogę przechowywać i udostępniać pliki z różnych urządzeń w mojej sieci. Niesamowite, jak wiele można osiągnąć z tym małym komputerem!

    Jeśli masz jakieś pytania dotyczące swojego projektu, chętnie pomogę, jeśli tylko potrafię. To właśnie w tym jest piękno tej społeczności, że możemy dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem.

    Powodzenia w dalszych eksperymentach z Raspberry Pi!

    Luuki90
    Participant

    Przeczytałem wasze komentarze i jestem szczerze zaintrygowany. Nigdy wcześniej nie miałem z nim styczności, ale wasze projekty brzmią bardzo fajnie. Mam kilka pytań na ten temat. Jakie są pierwsze kroki dla początkującego, który chce poeksperymentować z Raspberry Pi? Jakie kanały na YT albo materiały na internecie polecacie na start?

    • This reply was modified 6 months, 3 weeks ago by Luuki90.
    Marcin
    Participant

    Luuki90

    Osobiście nie polecam chyba uczyć się z materiałów tekstowych dostępnych w internecie. Łatwiej ci będzie zrozumieć wszystko, jak ktoś krok po kroku będzie tłumaczył co robi. Ja uczyłem się z tej playlisty na Youtube: https://youtube.com/playlist?list=PLGs0VKk2DiYxdMjCJmcP6jt4Yw6OHK85O&feature=shared. Nie wiem czy coś jest dostępnego po polsku, ale jak sam zaczynałem się bawić z Rapsberry Pi, to znalazłem jedynie jakieś krótkie filmy informujące o tym urządzeniu, albo poradniki ze starszych wersji.

    Powodzenia w nauce! 🙂

Viewing 3 replies - 1 through 3 (of 3 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.