Co z tym AI?

  • Post
    elektroinfo
    Keymaster

    Cześć wszystkim,

    Ostatnio coraz częściej zastanawiam się nad tym, jakie postępy AI i technologia sztucznej inteligencji dokonują w naszym życiu. Z jednej strony fascynują mnie możliwości, jakie niesie za sobą rozwijająca się sztuczna inteligencja, ale z drugiej strony pojawiają się także pewne obawy i pytania.

    Chciałbym podzielić się z wami kilkoma moimi przemyśleniami i zyskać wasze opinie na ten temat. W jaki sposób AI wpływa na wasze życie codzienne? Czy jesteście podekscytowani jej potencjałem, czy też macie obawy dotyczące jej wpływu na pracę, prywatność, czy etykę?

    Osobiście jestem pod wrażeniem, jak AI może pomóc w rozwiązywaniu problemów, na przykład w medycynie, gdzie może przyczynić się do znalezienia lekarstw na różne choroby. Jednak obawy co do bezpieczeństwa danych osobowych i zautomatyzowania wielu miejsc pracy również są uzasadnione.

    Ciekawi mnie również, jakie jest wasze zdanie na temat rozwoju samouczących się algorytmów AI, które mogą być trudne do kontrolowania. Czy obecnie obowiązujące regulacje i etyczne wytyczne są wystarczające, aby zapewnić odpowiednie użytkowanie tej technologii?

    Podzielcie się swoimi myślami i doświadczeniami. Chciałbym dowiedzieć się, jak inni użytkownicy tego forum postrzegają obecny stan sztucznej inteligencji i jakie mają nadzieje oraz obawy związane z jej przyszłością.

    Pozdrawiam

Viewing 1 replies (of 1 total)
  • Replies
    Marcin
    Participant

    Hej,

    też mam mieszane uczucia co do AI. Fascynują mnie jej możliwości, zwłaszcza w medycynie i badaniach naukowych, ale mam obawy dotyczące prywatności i zautomatyzowania miejsc pracy. Obecne regulacje są ważne, ale może być potrzebna dalsza ewolucja, aby dostosować się do szybkiego tempa rozwoju AI. Warto to śledzić i angażować się w debatę na ten temat.

Viewing 1 replies (of 1 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.